szczepienie

i

Autor: pixabay.com

Kraśniccy seniorzy mogą skorzystać z pomocy miasta w dotarciu do punktów szczepień

2021-01-22 15:19

W przyszłym tygodniu ruszą szczepienia seniorów przeciw Covid-19. W Kraśniku będą się one odbywać w 6 punktach.

Jak zrobić 10000 kroków? [TEST] | ESKA XD - Fit vlog #14

W celu umówienia na szczepienie pacjenci mogą skorzystać z infolinii 989, z Internetowego Konta Pacjenta, zrobić to za pośrednictwem placówki, w której wystawiono im e-skierowanie lub też bezpośrednio w punkcie szczepień. Niektórym seniorom w dotarciu na miejsce pomoże kraśnicki Ratusz. Więcej szczegółów zdradza burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk:

Oczywiście trzeba spełnić pewne warunki, bo głównie chodzi o osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, osoby posiadające pierwszą grupę, bądź też osoby z określonymi schorzeniami. Będziemy również pomagać osobom, które mają na przykład obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień. Wszystkie te osoby mogą skorzystać z dowozu realizowanego przez nasz samorząd. Szczegółowe informacje dotyczące transportu mieszkańców do punktów szczepień można uzyskać pod numerem infolinii Urzędu Miasta: 72 18 50 550 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00). 

W ramach wsparcia Ratusza, kraśniccy seniorzy cały czas mogą otrzymać darmowe, ciepłe obiady, które zostaną im dostarczone do domów. Kolejną inicjatywą Urzędu Miasta w Kraśniku jest akcja bezpłatnej pomocy w zakupach oraz innych codziennych sprawach. Więcej informacji na tym wszystkich programów znajdziecie na stronie krasnik.eu.

Testy do policji Multi Select 2020. Sprawdź, czy możesz zostać policjantem - cz. III

Pytanie 1 z 20
Chętnie czytam czasopisma techniczne