Sala Mistrzów Kraśnickiego Sportu

i

Autor: Miasto Kraśnik

Sport

Kraśniccy sportowcy po raz kolejny zostali wyróżnieni. Ich osiągnięcia będą prezentowane w Urzędzie Miasta

2024-06-27 23:14

20 czerwca zainicjowano projekt, którego celem jest gromadzenie pamiątek po najwybitniejszych sportowcach naszego miasta. Te będą prezentowane w Sali Mistrzów Kraśnickiego Sportu.

Miejscem, gdzie zostaną wyeksponowane, jest sala konferencyjna Urzędu Miasta, którą od teraz będzie nazywać się Salą Mistrzów Kraśnickiego Sportu.

Więcej mówi Łukasz Skokowski, sekretarz miasta:

Miasto dysponuje już wieloma cennymi pamiątkami, przekazanymi przez kraśnickich olimpijczyków, Zuzannę Mazurek, Jerzego Niecia, Marka Stępnia oraz pięcioboistę z Moskwy, Marka Bajana, który podarował swoje pierwsze pływackie medale, zdobyte w 1970 roku w kategorii młodzik. Jeden z nich, złoty, wywalczony na zawodach rangi Mistrzostw Polski, jest szczególnie cenny, gdyż to pierwszy z najcenniejszego kruszcu nie tylko dla „Stali”, ale także Lubelszczyzny. Na ścianie w urzędzie zawisł już dyplom, jaki otrzymał piłkarz, legendarny pomocnik, Berthold Moritz, który uplasował się na V miejscu w I plebiscycie „Kuriera Lubelskiego” na 10. Najwybitniejszych Sportowców Lubelszczyzny 1962 roku. Inni sportowcy również deklarują chęć przekazania swoich pamiątek, co na pewno podniesie rangę takiego zbioru.

"Grzybek Baltony" w Szczecinie. Jeden z najbardziej "kosmicznych" zabytków w Polsce

Pomysłodawcą projektu i nadania tej nazwy jest Mirosław Sznajder.