Rynek Kraśnik

i

Autor: Daniel Niedziałek

Sport

Tour de Pologne Women w powiecie kraśnickim. Będą utrudnienia

2024-06-26 0:10

Największa rowerowa impreza w Polsce wraca do powiatu kraśnickiego. To na drogach naszego regionu już wkrótce odbędzie się drugi etap zmagań w ramach Tour de Pologne Women.

W jego ramach zawodniczki będą miały do przejechania 136 kilometrów z Krasnegostawu do Kraśnika. To wszystko już 29 czerwca.

Wójt gminy Kraśnik zachęca mieszkańców do wyjścia z domów i wspólnego kibicowania, a także do promowania samorządu w trakcie wydarzenia:

Chciałem zaprosić naszych mieszkańców do kibicowania zawodniczkom które będą jechać w ramach Tour de Pologne Kobiet. 29 czerwca przez nasz teren poprzez Karpiówkę, Stróże Kolonię, Stróżę w kierunku Kraśnika będzie zmierzał ten wielobarwny peleton. Będzie to wydarzenie transmitowane przez media ogólnopolskie i międzynarodowe. Warto wyjść na chodnik i pokibicować, wypromować gminę.

W dniu imprezy na trasie Tour de Pologne kierowcy napotkają utrudnienia. Drogi mają być zamknięte już godzinę przed przejazdem peletonu. Sporo problemów napotkają mieszkańcy Kraśnika:

Początek procesu w sprawie śmierci malutkiego dziecka

Pierwsze utrudnienia napotkacie już w piątek 28 czerwca w godzinach popołudniowych. Zostaną wtedy zamknięte parkingi w sąsiedztwie kraśnickiego rynku:

  • parking przy PSS,
  • parking pomiędzy posesjami Kościuszki 7-11,
  • parking przy ul. Festiwalowej 
  • odcinek Placu Wolności na przedłużeniu ul. Ogrodowej.

W dniu wyścigu, czyli 29 czerwca o godz. 7:00, całkowicie dla ruchu pojazdów zostanie zamknięta ul. Narutowicza na odcinku od ul. Strażackiej do Placu Wolności, Plac Wolności oraz ul. Kościuszki od Placu Wolności do ul. Piłsudskiego.

Przy wyżej wymienionych ulicach, jak również na terenach przyległych, będzie obowiązywał bezwzględny zakaz parkowania i należy z nich usunąć wszystkie samochody.

Objazd zostanie wyznaczony przez ul. Strażacką i Piłsudskiego, a dojazd do ul. Klasztornej i Wesołej będzie wyznaczony dwukierunkowo od ul. Lubelskiej przez ul. Podwalną i Krakowską.

Jak informują organizatorzy Tour de Pologne , od godz. 15:00 nastąpi całkowite zamknięcie trasy przejazdu, a wjazd zawodniczek do Kraśnika nastąpi około godziny 15:30 od strony Stróży. Trasa przejazdu będzie przebiegała ulicami: Janowską, Narutowicza, Placem Wolności, a meta wyznaczona została na ul. Kościuszki. Dekoracja zawodniczek jest zaplanowana około godziny 16:00 na scenie na kraśnickim rynku.

Przywrócenie pełnej przejezdności w rejonie starego miasta jest zaplanowane na godz. 19:00.