Szkoła

i

Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Kraśnicka podstawówka chce nauczać przy wykorzystaniu najnowszych technologii

2020-10-29 17:37

Szkoła Podstawowa nr 6 w Kraśniku chce stworzyć w swoich murach Centrum Innowacji. Ma ono umożliwić nauczanie w nowoczesny sposób.

ESKA XD #008

Byłoby to możliwe dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii. Centrum służyłoby przede wszystkim do nauki przedmiotów przyrodniczych, językowych oraz informatycznych.

Więcej na jego temat mówi dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Kraśniku Monika Kuśmierz:

Miałoby się tam znaleźć wyposażenie związane ze sprzętem multimedialnym. Składałoby się ono z komputerów, oraz dodatkowo byłyby to elementy związane z tablicą multimedialną. W przyszłości będziemy dążyć do tego, aby pojawiły się tam okulary VR, które będą wiązały się z tym, że dziecko będzie przeniesione do przestrzeni typowo wirtualnej, a dzięki temu będzie miało możliwość poszerzenia swojej wiedzy z przedmiotów typowo ścisłych czy też językowych. Sprzęt ten byłby także zachętą do nauki.

Docelowo ze Szkolnego Centrum Innowacji mogliby korzystać nie tylko uczniowie, ale również mieszkańcy Kraśnika. Aby projekt był możliwy do zrealizowania, musi on zdobyć finansowanie z Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Głosowanie potrwa do 30 października.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to: