radiowóz

i

Autor: Lubelska Policja

Kraśnicka policja apeluje o rozwagę na drodze

2020-11-27 13:37

Kraśnicka policja apeluje, aby w okresie jesienno-zimowym kierowcy zachowywali szczególną ostrożność na drodze. Słaba widoczność oraz śliska nawierzchnia mogą stać się przyczyną kolizji i wypadków.

Włamywacz ukrył się pod łóżkiem

W ubiegłym roku na polskich drogach w okresie pomiędzy wrześniem a grudniem było ich niemal 11 tysięcy. Zginęło w nich ponad 1000 osób, a 9300 zostało rannych. O tym, o czym powinni pamiętać kierowcy, mówi młodszy aspirant Paweł Cieliczko z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku:

Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Dopuszczalna prędkość na danym odcinku drogi nie zawsze jest prędkością bezpieczną. Poruszajmy się z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem z uwzględnieniem warunków na drodze, a w szczególności uwzględnijmy: rzeźbę terenu, stan i widoczność drogi, stan i ładunek pojazdu, a także warunki atmosferyczne i natężenie ruchu. Zachowajmy również bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu.

O własnym bezpieczeństwie powinni pamiętać również piesi. Policja przypomina, aby w terenie niezabudowanym poruszali się oni lewą stroną jezdni. Osoby, które chodzą po zmroku po terenie niezabudowanym, zobowiązane są ponadto do noszenia odblasków.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to: