Wigilia Miejska w Kraśniku

i

Autor: Pixabay

Miejska Wigilia

Kraśniczanie zasiądą przy wigilijnym stole na Rynku. To już dzisiaj

2023-12-21 13:40

Będą potrawy wigilijne na wynos, ciepła herbata i słodki poczęstunek. To wszystko w ramach Kraśnickiej Wigilii. Wydarzenie startuje już dzisiaj.

Na rynku stanęła już szopka bożonarodzeniowa. Oczywiście zaśpiewamy wspólnie kolędy, a ze św. Mikołajem będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

O szczegółach mówi Wojciech Wilk burmistrz Kraśnika:

Co roku te spotkania są wyjątkowe, przepełnione radością, serdecznością. Myślę, że tak będzie również w tym roku. Spotykamy się w czwartek o godzinie 17:00 na Rynku. Na uczestników czekać będzie ciepły posiłek. Serwować będziemy gorącą czekoladę dla dzieci i zimową, aromatyczną herbatę. O słodkie przekąski zadbają Grupa Niezapominajki i uczestniczy Klubu Senior Plus.

Nie zabraknie oczywiście akcentów muzycznych. Wystąpi Orkiestra Dęta OSP Kraśnik oraz uczniowie instruktora Pawła Cieliczki z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

Tego dnia poznamy również laureatów konkursów ogłoszonych przez Miejską Bibliotekę Publiczną: "Święty Mikołaj w oczach dzieci" oraz Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku: "Tradycyjna szopka bożonarodzeniowa".

Tego warszawiacy życzą sobie na nowy rok

Każdy chętny otrzyma także specjalny śpiewnik z kolędami. Początek dzisiaj o godzinie 17 na Rynku Starego Miasta.