Spacer po Kraśniku Fabrycznym

i

Autor: Artur Mazurek

Rocznica

Kraśnik Fabryczny miałby już 70 lat. Miasto szykuje się do oficjalnych obchodów

2024-02-19 10:44

Gdyby dalej istniał świętowałby w tym roku 70. rocznicę powstania. Kraśnik Fabryczny do 1975 roku był samodzielnym miastem, a później został włączony do Kraśnika.

Trwają przygotowania do oficjalnych obchodów tego jubileuszu. Miasto zaplanowało sporo atrakcji. Wśród nich między innymi "75 medali na 75-lecie Stali Kraśnik" czy 70. rocznica powstania Centrum Kultury i Promocji. Jednak to nie wszystko. Więcej mówi burmistrz Wojciech Wilk:

Będziemy chcieli uhonorować te osoby, które w sposób znaczący przyczyniły się do rozwoju dzielnicy Fabrycznej: społeczników, lekarzy, sportowców, nauczycieli. Kilka wydarzeń w miesiącu marcu się odbędzie i myślę, że one będą bardzo atrakcyjne dla mieszkańców całego miasta.

Władze miasta przygotowują się także do kolejnej rocznicy, tym razem do 650-lecia Kraśnika, które będziemy obchodzić już za 3 lata. Jednak przygotowania do tej imprezy rozpoczynają się już w tym roku:

Za trzy lata będziemy obchodzić jubileusz 650-lecia lokacji Miasta Kraśnik na prawie niemieckim. To najwcześniejszy znany dokument o naszym mieście i data, którą umownie kojarzymy z jego początkami. Pragnę rocznicowym uroczystościom nadać odpowiednią rangę. Korzystając z okazji, jaką będzie zjazd lubelskich towarzystw regionalnych we wrześniu br., zainicjuję powstanie monografii historycznej Kraśnika.

D. WIECZOREK: TRZEBA ŁĄCZYĆ UCZELNIE, ŻEBY BYŁY LEPSZE

Wydarzenia związane z rocznicą powstania Kraśnika Fabrycznego odbędą się w dniach 22-24 marca w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. Wstęp wolny.