William Coppens

i

Autor: Artur Mazurek

Kraśnik się rozwija. Zauważają to partnerzy z Belgii i Francji

2022-11-24 8:48

11 listopada Kraśnik odwiedziła delegacja z miast partnerskich z Francji i Belgii. Była to okazja do zaprezentowania najnowszych inwestycji, a także tego co w ostatnim czasie zmienia się w Kraśniku. Tego dnia odwiedzili między innymi nowo otwarty budynek przy Kościuszki 26.

William Coppens, Przewodniczący Komitetu Współpracy Partnerskiej z belgijskiego miasta Ruiselede, przypadkowo powiedział mieszkańcom kiedy ma zostać otwarta kraśnicka pływalnia:

Mieliśmy już szansę zobaczyć też, jak wiele na plus się zmieniło w mieście, mieliśmy szansę zobaczyć nowy dworzec autobusowy, słyszeliśmy o otwarciu dworcu kolejowego. Mieliśmy też szansę zwiedzić nowy basen. Oczywiście nie pływaliśmy, bo nie jest jeszcze to możliwe. Będzie to dopiero możliwe 6 grudnia jak wiemy, ale bardzo dużo nowych rzeczy dzieje się tutaj, które po prostu widzimy, jak się zmieniły, jak się zmieniają.

Zwracał uwagę też na renowację muzeum pułkowego:

Mieliśmy okazję zobaczyć też muzeum 24. Pułku Ułanów, a jest to też jedna z rzeczy, która wiąże nasze miasta i dlatego tu przyjeżdżamy. Budynek bardzo się zmienił, pamiętamy go z przeszłości. Brakowało nam tego konia, który był w środku, ale budynek jest pięknie odrestaurowany. 

Zmiany widać nie tylko w Kraśniku, ale także w całym kraju po drodze z lotniska do naszego miasta:

Przyjeżdżamy tutaj już od wielu lat. 5 lat temu, podróżowaliśmy samochodem z Warszawy z lotniska do Kraśnika i kiedyś ta podróż zajmowała nam 5-6 godzin. Teraz na szczęście zajmuje to już tylko połowę czasu. Tak wiele w tym kraju się zmieniło na dobre. Macie nowe autostrady, macie nowe budynki i widać to, co się dzieje z infrastrukturą i z budową całej Polski.

Ruiselede jest jednym z 7 miast partnerskich Kraśnika. Są to jeszcze węgierskie Hajduboszormeny, francuski Nogent-sur-Oise, litewskie Szyłele, ukraiński Turijsk i Korosteń, a także chorwacki Trogir.