Majówkowe kontrole policji

i

Autor: materiały prasowe lubelskiej policji

BEZPIECZNA MAJÓWKA

Majówka na Lubelszczyźnie dobiega końca. Policja apeluje o bezpieczne powroty!

2024-05-05 11:28

Łęczyńska policja przez całą niedzielę będzie uważniej przyglądać się drogowym poczynaniom motocyklistów. Wzmożonych kontroli wszystkich uczestników ruchu drogowego nie zabraknie na terenie całego województwa lubelskiego. Mieszkańcy regionu powoli wracają z majówkowych wyjazdów.

Zaskakujący finał kontroli drogowej. Policjanci nie kryli zdziwienia

Od świtu na drogach powiatu łęczyńskiego trwają policyjne działania pod hasłem "Motocykl". Mundurowi kontrolują prędkość zmotoryzowanych na jednośladach, sprawdzają stan trzeźwości kierujących oraz ich uprawnienia. Sprawdzają także stan techniczny pojazdów, widoczność na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu.

Od środy 1 maja do soboty 4 maja na drogach województwa lubelskiego doszło do 18 wypadków drogowych. Dwie osoby zginęły, siedemnaście odniosło obrażenia. Odnotowano także przeszło 170 kolizji, a ponad 70 kierujących na podwójnym gazie wykluczono z ruchu. Majówkowe działania policji na drogach Lubelszczyzny potrwają do poniedziałku 6 maja.

Nad bezpieczeństwem osób powracających z wypoczynku czuwają policjanci z drogówki. Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami. Kontrolują także stan trzeźwości kierujących. Podczas kontroli mundurowi będą sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są zgodnie z przepisami - przypomina podkomisarz Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Mundurowi apelują o ostrożność i rozsądek za kółkiem! W niedzielę ruch na trasach Lubelszczyzny może być wzmożony.

Źródło: Majówka na Lubelszczyźnie dobiega końca. Policja apeluje o bezpieczne powroty!