śnieg na ulicy

i

Autor: Urząd Miasta w Kraśniku

Na kraśnickie ulice wyjechały piaskarki oraz solarki

2021-01-15 13:54

W związku z opadami śniegu, na kraśnickich ulicach pojawiły się solarki oraz piaskarki. Ich zadaniem jest utrzymanie bezpieczeństwa na drogach.

ESKA XD #014

Kraśnik jest podzielony na sześć obszarów, których odśnieżeniem zajmują się dwie prywatne firmy. Strefy te to: Stacja Kolejowa, Koszary, Cegielniana – Janowska, Rynek, Dzielnica Fabryczna Północ i Dzielnica Fabryczna Południe. Łącznie do odśnieżenia jest 75 km dróg. Więcej szczegółów zdradza Sylwia Łukasik, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Kraśnik:

Prace wykonywane będą w tych dniach, w których będzie zachodziła konieczność ich prowadzenia ze względu na panujące warunki atmosferyczne i opady śniegu. Trzeba pamiętać o tym, że Urząd Miasta w Kraśniku nie jest administratorem wszystkich dróg na terenie Kraśnika. Są tutaj drogi: osiedlowe, powiatowe, wojewódzkie i podlegające Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Za ich utrzymanie odpowiadają stosowni zarządcy.

Miasto w tym oraz przyszłym sezonie zimowym wyda na odśnieżanie ulic ponad 2,5 miliona złotych. Ewentualne uwagi dotyczące zimowego utrzymania dróg można składać do Urzędu Miasta.

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciw SARS-CoV-2?