ambasador wschodu wybrany

i

Autor: Ambasador Wschodu, zdjęcie organizatora

Ambasador Wschodu 2023

Ambasador wybrany. Znamy laureatów w konkursie Ambasador Wschodu 2023!

2023-11-21 15:07

Do regionu lubelskiego powędrowało najwięcej statuetek. ​Znamy laureatów w konkursie Ambasador Wschodu 2023. Plebiscyt rozstrzygnięto już po raz 10. Zwycięzców jubileuszowej edycji poznaliśmy w siedmiu kategoriach.

Wyłoniono laureatów w dziedzinach: projekt, turystyka, samorządność, przedsiębiorczość, społecznie odpowiedzialny, kultura i sztuka oraz nauka. Ponadto przyznano jeden tytuł honorowy, trzy wyróżnienia oraz jedną nagrodę specjalną.

Najliczniejsze grono tegorocznych wyróżnionych reprezentuje lub jest związane z województwem lubelskim, przy czym poszczególne regiony nie odpowiadają regionom administracyjnym.

W dziedzinie kultura i sztuka wygrał zespół redakcyjny czasopisma "Akcent". - Bardzo się cieszymy, mam na myśli zespół redakcyjny. Czasopismo ma grubo ponad 40 lat i od początku interesuje się kulturami sąsiadów - mówił po otrzymaniu nagrody red. nacz. "Akcentu", Bogusław Wróblewski.

W nauce doceniono prof. Politechniki Lubelskiej Joannę Pawłat, która z plazmą czyni prawdziwą magię. - To prawdziwe cuda mogę powiedzieć i przyszłość nauki - potwierdza naukowczyni. - Możemy stymulować komórki, żeby rany się goiły czy rośliny rozwijały - dodaje. - Ta nagroda dodaje mi skrzydeł do dalszej pracy - mówi.

W kategorii przedsiębiorczość statuetkę zdobyła firma AGAZI, która produkuje ekologiczne buty. - Materiały jeszcze sprowadzamy z zagranicy, ale chcemy opierać się niedługo na polskich produktach - mówi współwłaściciel firmy. - Buty produkowane są jednak u nas, lokalnie. To skóry z jabłek, z winogron, z trzciny cukrowej. Tak łączone materiały dają funkcjonalny i ekologiczny efekt - słyszymy.

Stowarzyszenie Dla Ziemi to zwycięzcy kategorii społecznie odpowiedzialni. Organizacja pomaga m.in. uchodźcom w Lublinie. - Cieszymy się z wyróżnienia, ale przede wszystkim działamy dalej - mówią wolontariuszki i założycielki fundacji. - Koncentrujemy się w tej chwili przede wszystkim na pracy z uchodźcami i ich integracji z polską społecznością - dodają.

Oprócz tego, wyróżniono Michała Stachyra i Festiwal Now Art w kategorii projekt. Nagrodę specjalną przyznano Bohdanowi Zadurze.

Lublinianie świętowali na całego

Gala odbyła się 18 listopada na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim.

Lubelskie: Tragiczny pożar budynku gospodarczego. W środku znaleziono ciało mężczyzny 

Źródło: Ambasador wybrany. Znamy laureatów w konkursie Ambasador Wschodu 2023!