Artur Jaśkowski - wójt Szastarki

i

Autor: Gmina Szastarka

Inwestycje

Nowe drogi, modernizacja ośrodka zdrowia i inne. W Szastarce minął kolejny rekordowy rok pod względem inwestycji

2024-02-05 23:48

Rozbudowa czy budowa nowych dróg to zawsze priorytet inwestycyjny w samorządach. W ubiegłym roku nie było inaczej. Sprawdziliśmy jaki to był rok pod względem inwestycji w gminie Szastarka.

Tutaj przede wszystkim udało się zmodernizować ośrodek zdrowia. Ta inwestycja była wyczekiwana od dawna.

O inwestycyjnym podsumowaniu ubiegłego roku mówi wójt Artur Jaskowski:

Utwardziliśmy część dróg płytami YOMBA, część dróg poprzez nałożenie nowej nakładki asfaltowej, czy też kilka bodajże 5 lub 6 dróg udało nam się zmienić nawierzchnię z takiej zwykłej gruntowej na kamienną, która w zupełności wystarcza, aby mieszkańcy czy to dojeżdżający do domostw, czy też dojeżdżający do swoich pól mogli swobodnie się poruszać. Udało nam się dokonać termomodernizacji budynku ośrodka zdrowia w Polichnie. Zmienić tam dach, zmienić otwory okienne, jak i drzwiowe, a także udało nam się wymienić centralne ogrzewanie na bardziej sprawne czy też oświetlenie, a także udało nam się wymienić docieplenie ścian pionowych.

Budżet na ten rok również zapowiada się obiecująco:

Budżet na 2024 rok opiewa na na naprawdę wysoką sumę, bo to jest nawet dwukrotnie wyższy budżet niż w 2023 roku. W dwudziestym trzecim roku wysokość dofinansowania mieliśmy rzędu blisko 13 milionów przy 2 milionowym wkładzie własnym, a w tym roku mamy ponad 22 milionowy wkład zewnętrzny dofinansowania tych inwestycji, które zaplanowaliśmy na 2024 rok.

Express Biedrzyckiej - Piotr ZGORZELSKI