Kraśnik Półmaraton

i

Autor: Miasto Kraśnik/krasnik.eu

Sport

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży szansą dla Kraśnika i ościennych gmin. "To czas żeby pokazać się z najlepszej strony"

2024-05-22 23:02

Kraśnik znów będzie gospodarzem dużej imprezy sportowej. Tym razem do stolicy powiatu przyjadą setki sportowców z całego kraju, którzy będą rywalizować w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży „Lubelskie 2024” w trzech dyscyplinach.

To największe krajowe zawody, będące Mistrzostwami Polski w poszczególnych sportach. W Kraśniku będziemy mogli obserwować zmagania młodych sportowców w koszykówce 3×3 mężczyzn, trójboju nowoczesnym oraz triathlonie.

Taka impreza to też szansa dla naszego regionu co zauważa wójt gminy Kraśnik, Artur Domański:

To wydarzenie po raz pierwszy w historii naszego regionu będzie organizowane. To wydarzenie też pozwala na takie wzmocnienie gospodarcze tutaj naszych przedsiębiorców, hotelarzy, ale też sklepów, bo przecież ta baza żywieniowa, baza noclegowa będzie wypełniona. To setki młodych sportowców przyjadą do do naszej gminy, ale też do powiatu i będziemy chcieli zaprezentować się jak najlepiej. Będziemy chcieli pokazać te najurokliwsze nasze miejsca, które posiadamy, by ci młodzi ludzie zachęcili swoich rodziców, swoje rodziny i chcieli tu wracać.

Krzysztof Ibisz znowu będzie tatą! Jego żona opublikowała zdjęcie

W trakcie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży gmina Kraśnik będzie areną rywalizacji w kolarstwie szosowym i jeździe indywidualnej na czas.