Opady deszczu w Kraśniku

i

Autor: Piotr Gurba

Burza

Podtopione ulice po oberwaniu chmury w Kraśniku [WIDEO]

2023-07-13 22:11

Chwilowo podtopione ulice i rzeka Wyżnica, która wylała się poza koryto. To efekt 30-minutowego oberwania chmury nad Kraśnikiem. Na szczęście strażacy szybko opanowali skutki ulewy.

Strażacy brali udział w trzech zdarzeniach, które dotyczyły niewielkich podtopień w Kraśniku. To na ulicach Jagiellońskiej, Lubelskiej i Szewskiej, a także w miejscowości Wyżnica. Ze wszystkim uporali się w kilkadziesiąt minut. Burza, która przeszła nad miastem nie wywołała większych szkód.

Ponadto, jak mówią nam mieszkańcy Kraśnika, koryto Wyżnicy wymaga oczyszczenia i pogłębienia bo przy byle burzy powtarza się ten sam problem czyli wylewanie się wody z rzeki i niewielkie podtopienia.

Opady deszczu w Kraśniku

Powrót upałów

Po dwudniowej, deszczowej, aurze do Kraśnika wraca słońce i wysokie temperatury. Już w ten weekend ponownie będziemy zmagać się z upałami.

W piątek w Kraśniku nie powinno już padać, za to temperatura podskoczy nawet do 26 stopni Celsjusza.

Afrykański upał wróci do nas już w sobotę. Wtedy na niemalże bezchmurnym i słonecznym niebie odnotujemy 30 stopni Celsjusza. Jescze cieplej ma być w niedzięle - 33 na plusie.

Przyszły tydzień znowu może nam przynieść przelotne opady deszczu, a nawet burze. Możliwy też delikatny spadek temperatury w okolicach 27 stopni Celsjusza.

Listen on Spreaker.