komin

i

Autor: Pixabay

Pożary

Pożary sadzy czy interwencje związanie emisją czadu. Strażacy podsumowali okres grzewczy

2024-03-21 22:23

Sezon grzewczy powoli dobiega końca, a dla strażaków to jak zawsze był pracowity okres. Nawet pomimo tego, że w porównaniu do ubiegłego roku tych interwencji było mniej.

W zimie druhowie często likwidują pożary przewodów spalinowych i kominowych, które obsługują różne instalacje grzewcze. Spora część interwencji to także gaszenie pożarów sadz. Jak co roku też strażacy przypominają o niebezpieczeństwie jakie może stwarzać czad.

O szczegółach mówi młodszy brygadier Piotr Michałek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej:

Generalnie nasze wyjazdy skupiają się na likwidacji pożarów przewodów spalinowych i kominowych, które obsługują różnego rodzaju instalacje grzewcze. Czy to na paliwa stałe czy na paliwo gazowe, czy na olej opałowy. Tutaj te nasze interwencje zwykle dotyczą gaszenia pożarów sadz. Jeśli natomiast chodzi o sezon grzewczy związany z zagrożeniami związanymi z czadem, a więc tlenkiem węgla to takich zdarzeń mieliśmy kilkadziesiąt, jednak że zdarzeń, w których potwierdziliśmy faktyczną emisję tlenku węgla, było kilkanaście.

Dlaczego rolnicy mają żal do celebrytów

W tym roku na szczęście nie było żadnych ofiar.

Przypomnijmy, że do ostatniego takiego tragicznego zdarzenia doszło na początku 2021 na terenie powiatu kraśnickiego doszło do śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla.

Ciało 16-latka znalazł jeden z domowników w budynku przy ulicy Piaskowej w Kraśniku.