pomnik

i

Autor: Facebook/Wojciech Wilk - Burmistrz Miasta Kraśnik

Ratusz stara się o pieniądze na renowacje dwóch kraśnickich pomników

2021-01-14 13:10

Kraśnik stara się o dotacje na remont dwóch pomników. Miasto złożyło w tej sprawie wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Terraria ogłasza koniec aktualizacji. W co grać? | ESKA XD - Blogier #14

Pierwszy ze wspomnianych pomników znajduje się przy Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Klasztornej. Jest on poświęcony żołnierzom 24. Pułku Ułanów. Drugi z nich to pomnik, który zlokalizowany jest na cmentarzu parafialnym. Ten z kolei upamiętnia partyzantów różnych formacji, którzy polegli w walkach z Niemcami podczas II wojny światowej.

Oba pomniki mają ponad 50 lat i znajdują się w złym stanie technicznym. Płyty obu z nich są częściowo nieczytelne oraz odstają od cokołów. Plan ich renowacji zakłada odświeżenie napisów oraz płyt, wymianę krzyży oraz przełożenie chodniczków. Zostaną one również wzbogacone o tablice informacyjno-historyczne.

W przygotowaniu wniosku do ministerstwa pomógł miastu Społeczny Opiekun Zabytków Powiatu Kraśnickiego Dominik Szulc. Jeśli miasto otrzyma dotacje, renowacja pomników mogłaby zakończyć się jeszcze w tym roku.

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciw SARS-CoV-2?