Kościuszki 26

i

Autor: Artur Mazurek

Wybory samorządowe

Rozwój kultury w Kraśniku. Jaki pomysł mają kandydaci na stanowisko burmistrza?

2024-04-05 10:11

Rozwój kultury na terenie Kraśnika to temat, który często jest poruszany. W starej dzielnicy miasta wyremontowano kamienicę przy Kościuszki 26, jest też trochę zapomniany amfiteatr. W planie rewitalizacji mieszkańcy zwrócili uwagę na potrzebę rozwoju zaplecza kulturalnego w mieście. Zapytaliśmy kandydatów na stanowisko burmistrza o ich wizję.

Tak brzmiały pytanie jakie zadaliśmy każdemu z kandydatów:

W planie rewitalizacji mieszkańcy zwrócili uwagę na potrzebę rozwoju zaplecza kulturalnego w mieście. Co Pana/Pani zdaniem należy zmienić?

Oto odpowiedzi kandydatów:

Krzysztof Staruch o rozwoju kultury
Wojciech Wilk o rozwoju kultury
Marzena Pomykalska o rozwoju kultury
Sławomir Madej o rozwoju kultury

Poniżej wszystkie pytania jakie zadaliśmy kandydatom. Odpowiedzi na pozostałe znajdziecie na naszej stronie w osobnych artykułach.

1. W Kraśniku zadebiutowały elektryczne autobusy. Co Pan/Pani sądzi o tym zakupie i czy Miasto powinno dalej inwestować w szeroko rozumianą zeroemisyjność?

2. Co Pan/Pani sądzi o planowanych budowie Zakładu Odzysku Energii czy linii kolejowej do Kraśnika Fabrycznego i czy budowa zachodniej obwodnicy jest potrzebna?

3. W planie rewitalizacji mieszkańcy zwrócili uwagę na potrzebę rozwoju zaplecza kulturalnego w mieście. Co Pana/Pani zdaniem należy zmienić?

4. Kraśnik ciągle się wyludnia. Co można zrobić żeby przeciwdziałać temu zjawisku i jak zatrzymać młodych ludzi w mieście?

5. Co by Pan/Pani zrobił/zrobiła gdyby jakaś organizacja chciała zorganizować w Kraśniku Marsz Równości, czy jako Burmistrz wyraził/wyraziłaby zgodę?