lgbt

i

Autor: Pexels

Wybory samorządowe

Marsz Równości w Kraśniku? Czy kandydaci na stanowisko burmistrza wyraziliby zgodę na jego organizację?

2024-04-04 1:05

W pewnym momencie o Kraśniku zrobiło się głośno w całej Polsce. To za sprawą niechlubnej uchwały anty-LGBT. Po ponad dwóch latach radni wycofali się z tego pomysłu i uchylili kontrowersyjną uchwałę.

Co jeśli w Kraśniku ktoś chciałby zorganizować Marsz Równości? Czy kandydaci na stanowisko burmistrza wyraziliby na to zgodę czy jednak by go zablokowali? Zapytaliśmy ich o to:

Co by Pan/Pani zrobił/zrobiła gdyby jakaś organizacja chciała zorganizować w Kraśniku Marsz Równości, czy jako Burmistrz wyraził/wyraziłaby zgodę?

Marzena Pomykalska o Marszu Równości
Krzysztof Staruch o Marszu Równości
Wojciech Wilk o Marszu Równości
Sławomir Madej o Marszu Równości

Kandydatom zadaliśmy także inne pytania:

1. W Kraśniku zadebiutowały elektryczne autobusy. Co Pan/Pani sądzi o tym zakupie i czy Miasto powinno dalej inwestować w szeroko rozumianą zeroemisyjność?

2. Co Pan/Pani sądzi o planowanych budowie Zakładu Odzysku Energii czy linii kolejowej do Kraśnika Fabrycznego i czy budowa zachodniej obwodnicy jest potrzebna?

3. W planie rewitalizacji mieszkańcy zwrócili uwagę na potrzebę rozwoju zaplecza kulturalnego w mieście. Co Pana/Pani zdaniem należy zmienić?

4. Kraśnik ciągle się wyludnia. Co można zrobić żeby przeciwdziałać temu zjawisku i jak zatrzymać młodych ludzi w mieście?