Protest linia kolejowa Kraśnik

i

Autor: Artur Mazurek

Wybory samorządowe

Te inwestycje budziły gorący sprzeciw mieszkańców. Co o nich sądzą kandydaci na stanowisko burmistrza?

2024-04-04 0:59

W ostatnich miesiącach w Kraśniku głośno było o planowanych inwestycjach jakimi są Zakład Odzysku Energii, linia kolejowa do Kraśnika Fabrycznego czy zachodnia obwodnica miasta. Plany budowy tego ostatniego już upadły po licznych protestach mieszkańców. Co o tych inwestycjach myślą potencjalni przyszli burmistrzowie? Sprawdziliśmy to!

Każdemu z kandydatów zadaliśmy następujące pytanie:

Co Pan/Pani sądzi o planowanych budowie Zakładu Odzysku Energii czy linii kolejowej do Kraśnika Fabrycznego i czy budowa zachodniej obwodnicy jest potrzebna?

Oto ich odpowiedzi:

Wojciech Wilk o inwestycjach
Sławomir Madej o inwestycjach
Krzysztof Staruch o inwestycjach
Marzena Pomykalska o inwestycjach

Kandydatom zadaliśmy także inne pytania:

1. W Kraśniku zadebiutowały elektryczne autobusy. Co Pan/Pani sądzi o tym zakupie i czy Miasto powinno dalej inwestować w szeroko rozumianą zeroemisyjność?

2. W planie rewitalizacji mieszkańcy zwrócili uwagę na potrzebę rozwoju zaplecza kulturalnego w mieście. Co Pana/Pani zdaniem należy zmienić?

3. Kraśnik ciągle się wyludnia. Co można zrobić żeby przeciwdziałać temu zjawisku i jak zatrzymać młodych ludzi w mieście?

4. Co by Pan/Pani zrobił/zrobiła gdyby jakaś organizacja chciała zorganizować w Kraśniku Marsz Równości, czy jako Burmistrz wyraził/wyraziłaby zgodę?

Odpowiedzi na pozostałe pytania będziemy publikować w najbliższych dniach.