Spotkanie burmistrza z urzędnikami

i

Autor: Miasto Kraśnik/krasnik.eu

Samorząd

Szykują się zmiany w miejskich spółkach. Burmistrz zapowiedział audyty

2024-05-21 23:06

Małe trzęsienie ziemi szykuje się w miejskich spółkach w Kraśniku. Nowy burmistrz zapowiada zmiany i chce przyjrzeć się finansom poszczególnych firm i instytucji podległych miastu.

W najbliższym czasie mają odbyć się audyty, dzięki którym władze miasta będą wiedziały na czym tak na prawdę stoją i jak mogą planować dalszą pracę.

Burmistrz Krzysztof Staruch nie wyklucza także zmian personalnych w niektórych instytucjach:

Proces zarządzania miastem przez burmistrza jest naturalnym procesem, w którym wokół burmistrza powinny się skupić osoby, którym burmistrz ufa, ale z drugiej strony też kwestie fachowości. Nie każdy jest dobry w każdej dziedzinie. Są specjaliści, którym warto zaufać i ich posłuchać. W tym momencie analizujemy finanse spółek, pewnie będą audyty czy to wewnętrzne czy zewnętrzne, chce pokazać mieszkańcom, z jakiego poziomu mogę wystartować.

Te audyty muszą się odbyć jak najszybciej, bo szkoda czasu po prostu my musimy wiedzieć na czym stoimy, bo tak naprawdę do końca jeszcze nie wiemy, w jakim stanie finansowym są wszystkie spółki. Wiemy oczywiście ze sprawozdań, z ogólnych informacji, natomiast badamy te sprawy i i oczywiście czy rady nadzorcze czy jakieś drobne przesunięcia oczywiście będą po to, aby skuteczniej i lepiej zarządzać dla dobra mieszkańców.

Paweł Korzeniowski: Chcę popłynąć na szóstych igrzyskach

Burmistrz Krzysztof Staruch to stanowisko piastuje od 7 maja, ale jak sam mówi ostatnie dni to czas intensywnej pracy. Na swoją zastępczynie wybrał Agnieszkę Szymulę, która wcześniej pracowała jako dyrektor w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Lublinie - Wody Polskie.