pogoda

Szykujcie się na intensywne opady śniegu! W części woj. lubelskiego jest już biało!

2023-11-17 10:25

To już nie są żarty! Nad woj. lubelskie zmierzają chmury, które przyniosą nam intensywne opady śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami w całym regionie. Może spaść od 10 do 15 cm śniegu.

Już w piątek rano mieszkańcy Białej Podlaskiej obudzili się w pięknej zimowej scenerii. Chmury jednak przynoszą się na zachód i resztę województwa również czekają intensywne opady śniegu.

Miasta sparaliżowane przez śnieg

Alert pogodowy obejmuje wszystkie miasta i powiaty Lubelszczyzny. Od rana zaczyna padać deszcz ze śniegiem, który stopniowo będzie przechodził w sam śnieg. Jednak alert pierwszego stopnia IMGW dla województwa lubelskiego obowiązuje od godz. 15 w piątek do godz. 16 w sobotę.

- Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm – podał IMGW.

Synoptycy oszacowali prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska na 75 proc.

Jaka pogoda w weekend w Lublinie?

IMGW podaje, że pierwsze poważne ochłodzenie będzie w Polsce już w drugiej połowie listopada. Opadów spodziewamy się praktycznie codziennie do końca tygodnia. Zima zagości w woj. lubelskim na dobre! Przez cały weekend będzie minusowa temperatura wraz z intensywnymi opadami śniegu. W sobotę zapowiadany jest śnieg i temperatura 2 stopnie, a w nocy mróz. W niedzielę w dzień będzie 2 stopnie, a w nocy 1 stopień.  

Zobacz także: Dla nich woda jest jeszcze ciepła. Tak spędzały weekend lubelskie morsy! 

Źródło: Szykujcie się na intensywne opady śniegu! W części woj. lubelskiego jest już biało!