policja

i

Autor: Lubelska Policja

Uderzyła w samochód na ul. Urzędowskiej i uciekła z miejsca zdarzenia. Policjantów o sprawie poinformował jej szef

2020-11-26 13:52

Policja zatrzymała 38-latkę, która spowodowała stłuczkę na ulicy Urzędowskiej w Kraśniku, a następnie uciekła z miejsca zdarzenia. O tym, że to ona była sprawczynią kolizji, funkcjonariuszy poinformował jej szef.

Ciężarówka wjechała w sklep.

Do zdarzenia doszło we wtorek 24 listopada. Przed jednym z przejść dla pieszych na ulicy Urzędowskiej zatrzymał się samochód marki Peugeot. Następnie, w jego tył wjechał nissan, którego kierowca po chwili uciekł z miejsca zdarzenia. W pościg za autem ruszył świadek kolizji, który jednak zgubił uciekiniera. Sprawa okazała się na tyle poważna, że 43-latek, który kierował peugeotem musiał zostać przewieziony do szpitala. O tym, jak dalej potoczyła się sytuacja, mówi młodszy aspirant Paweł Cieliczko z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku:

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy, a w międzyczasie dyżurny policji otrzymał zgłoszenie pochodzące od mieszkanki gminy Dzierzkowice, że ktoś uderzył w pojazd, którym kierowała. Kobieta miała czekać na mundurowych w miejscu swojej pracy. Wskazała na parkingu na nissana należącego do pracodawcy. Auto posiadało widoczne uszkodzenia. W rozmowie z funkcjonariuszami właściciel nissana oznajmił, że pojazdem kierowała tego dnia właśnie jego pracownica. Dodał też, że nie była mu w stanie wyjaśnić, jak i gdzie doszło do kolizji.

Policjanci przebadali kobietę alkomatem. Okazało się, że we krwi miała ponad 2 promile, choć jak tłumaczyła, alkohol spożyła dopiero po ucieczce. 38-latka została zatrzymana, a mundurowi odebrali jej prawo jazdy. Funkcjonariusze będą teraz ustalać szczegóły całego zajścia.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?