niemowlę

i

Autor: pixabay.com

W 2020 roku w powiecie kraśnickim przyszło na świat 287 dzieci. Jakie były najpopularniejsze imiona?

2021-01-14 13:03

W powiecie kraśnickim w 2020 roku przyszło na świat więcej dzieci niż w 2019-tym. Złą wiadomością jest jednak to, że jednocześnie wzrosła liczba zgonów.

Terraria ogłasza koniec aktualizacji. W co grać? | ESKA XD - Blogier #14

W ubiegłym roku w powiecie kraśnickim na świat przyszło 150 chłopców oraz 137 dziewczynek. O szczegółach mówi Agnieszka Sola z Urzędu Stanu Cywilnego w Kraśniku:

W ubiegłym roku urodziło się 287 dzieci, natomiast w 2019 roku – 273. Widzimy tu małą różnicę z tendencją wzrastającą. Jeżeli chodzi o liczbę zgonów, to liczba ta w porównaniu do lat ubiegłych jest coraz wyższa. W roku 2019 odnotowano 754 zgony, a rok później liczba ta wzrosła do 841.

Poznaliśmy również listę najpopularniejszych imion, jakie nadawali swoim dzieciom rodzice z terenu powiatu kraśnickiego w 2020 roku. Na pierwszych miejscach znalazła się Lena oraz Franciszek. To zmiana względem 2019-ego, kiedy to na świat w kraśnickim szpitalu najwięcej przyszło dziewczynek o imieniu Zuzanna oraz chłopców o imieniu Filip. O tym, jak 2020-tym rodzice najchętniej nazywali swoje dzieci mówi Agnieszka Sola z Urzędu Stanu Cywilnego w Kraśniku:

Najpopularniejszymi imionami dla dziewczynek okazały się: Lena, Zuzanna, Oliwia i Laura, natomiast dla chłopców, są to: Franciszek, Jakub, Antoni i Filip. W tutejszym Urzędzie Stanu Cywilnego nie odnotowano żadnej odmownej decyzji dotyczącej wyboru imienia dziecka.

Do takich przypadków dochodziło z kolei w innych Urzędach Stanu Cywilnego na terenie Polski. Urzędnicy odmówili nadania np. takich imion jak Sosnowiec czy Toshiba.

Ile będziesz mieć dzieci? Rozwiąż QUIZ i sprawdź, co szykuje przyszłość!

Pytanie 1 z 12
Ile masz lat?