Scena CKiP

i

Autor: Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku

Inwestycje

W gminie Kraśnik brakuje domu kultury. Wkrótce to się może zmienić

2024-05-21 23:20

Gmina Kraśnik to jedna z niewielu gmin powiatu kraśnickiego, która nie ma swojego domu kultury. Nowy wójt chce to zmienić i zapowiada stworzenie Gminnego Centrum Kultury.

Na ten moment wszystko jest na etapie planowania, gdyż ani nie ma konkretnej lokalizacji ani pieniędzy na inwestycję. To ma się zmienić bo w znalezieniu odpowiedniego miejsca mają pomóc mieszkańcy, a zastrzyk gotówki może wpłynąć z zewnętrznej dotacji.

Więcej mówi wójt Artur Domański:

Jesteśmy jedną z nielicznych gmin na terenie naszego powiatu, która nie ma domu kultury. Ja chciałbym, by po tej kadencji powstało Gminne Centrum Kultury, które będzie posiadało miejsce na bibliotekę pomieszczenia do zajęć, prezentacji umiejętności artystycznych mieszkańców, ale również salę fitness i siłownię. Gminne Centrum Kultury chciałbym, by powstało, bo nasi mieszkańcy eksponują swój dorobek kulturalny w różnych miejscach też w Centrum Kultury i Promocji, ale też w rozlicznych wyjazdach, festiwalach, konkursach artystycznych, a zależy mi na tym, by mieli, gdzie te talenty rozwijać, bo mieli miejsce spotkań, by nasi mieszkańcy też mieli tę cząstkę kultury tu na miejscu by nie musieli wyjeżdżać do Kraśnika czy czy do Lublina.

WSPÓLNICY Szmydta w SEJMIE? Waldemar BUDA, Ewa ZAJĄCZKOWSKA-HERNIK, Przemysław KOPERSKI

Nie wiadomo też kiedy takie Gminne Centrum Kultury miałoby powstać, jednak wójt Artur Domański stawia sobie to zadanie jako jeden z priorytetów.