Opryskiwacz

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

WIADOMOŚCI

W Kraśniku będą pryskać jabłonie. Jest ważny apel do mieszkańców miasta!

2024-04-10 13:14

W środowy wieczór na jednej z ważnych ulic w Kraśniku zacznie się pryskanie drzewek. W związku z tą akcją, Kraśnickie Przedsiębiorstwo Mieszkaniowe opublikowało ważny komunikat dla mieszkańców miasta.

Akcja pryskania jabłoni została zaplanowana na środę (10 kwietnia) w godz. 19-22 i obejmie drzewka rosnące wzdłuż al. Niepodległości w Kraśniku. W związku z tymi pracami, Kraśnickie Przedsiębiorstwo Mieszkaniowe wystosowało do kraśniczan apel.

„Prosimy mieszkańców o zachowanie ostrożności i niedotykanie drzewek. Właścicieli mieszkań zlokalizowanych w niedużej odległości od drzewek o zamknięcie okien. Przepraszamy za utrudnienia” – napisano w komunikacie opublikowanym na fanapage’u przedsiębiorstwa.

Wojewódzka Izba Tradycji Pożarniczych w Kraśniku

Jak zapewnia KPM, opryski zostaną przeprowadzone z użyciem wyłącznie takich środków ochrony roślin, które są dopuszczone do stosowania w naszym kraju.

„Środki te są bezpieczne dla ludzi i zwierząt, jednak zaleca się zachowanie ostrożności. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości (np. podrażnienie skóry, oczu, dróg oddechowych) należy skontaktować się z lekarzem” – czytamy w dalszej części komunikatu.

Zobacz także: Pożar cysterny przewożącej zboże