Dzień Kobiet w Kraśniku

i

Autor: Miasto Kraśnik

Dzień Kobiet

W Kraśniku Dzień Kobiet trwa dłużej. Miasto zaplanowało szereg atrakcji

2024-03-05 11:38

Kraśnik nie zapomina o płci pięknej i proponuje mieszkankom kilka atrakcji z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. W tym roku panie w naszym mieście świętować mogą przez klika dni.

Zaczynamy od koncertu Wojtka Cugowskiego mówi burmistrz Wojciech Wilk:

7 marca o godzinie 18:00 w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku wystąpi Wojtek Cugowski wraz z zespołem. Myślę, że będzie to dobra okazja do zabawy przy rockowych rytmach i melodiach.

Kolejnego dnia w nieco innym klimacie ale również możecie wsłuchać się w koncert na scenie CKiP:

8 marca w Dzień Kobiet na Deskach Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku rozpoczną swoją trasę koncertową znakomici artyści, wirtuozi Szymon Nehring, grający na fortepianie, Marcin Zdunik na wiolonczeli oraz Jakub Jakowicz na skrzypcach. Panowie rozpoczynają trasę "Z klasyką przez Polskę". Z tą ogólnopolska trasą koncertową, która rozpocznie się właśnie w naszym mieście. Myślę, że będzie to bardzo ciekawe wydarzenie.

W tym roku Dzień Kobiet można spędzić także na sportowo:

W sobotę 9 marca rozpoczniemy aktywnym porankiem podczas specjalnej kobiecej edycji Parkrun. Zachęcamy do udziału. Start o godzinie 9:00 w samym sercu Parku imieniem Świętego Jana Pawła Drugiego. 

Nieco później MOSiR zaprasza na Maraton Fitness z udziałem gwiazdy tej dyscypliny pani Natalii Gacki. Wydarzenie w hali sportowej Szkoły Podstawowej numer 2 rozpocznie się o godzinie 14:00. Na uczestniczki czekać będzie wiele niespodzianek na to wydarzenie. Wstęp jest również bezpłatny.

I nie zabraknie atrakcji dla nieco młodszych:

Oczywiście nie zapominamy również o młodszym pokoleniu. Dla dziewczynek w wieku powyżej 12 lat. Oddział Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku przy Kościuszki 26 wraz z Młodzieżową Radą Miasta przygotował warsztaty, które 8 marca poprowadzi pani Magdalena Danielak, dyrektor Mary Kay. Udział w tych warsztatach jest bezpłatny.

Uczeń brutalnie wyrzucony z klasy. Doszło do rękoczynów