monitoring

i

Autor: pixabay Zdjęcie poglądowe

Bezpieczeństwo

W Księżomierzy może pojawić się monitoring

2023-03-28 17:18

Gmina Gościeradów chce być bardziej bezpieczna. Po montażu monitoringu na placu zabaw, siłowni napowietrznej, placu targowym oraz obszarze przyległym w miejscowości Gościeradów Ukazowy nie odnotowano tam żadnych niebezpiecznych zjawisk.

Teraz pojawił się pomysł rozwijania sieci monitoringu na terenie gminy, konkretniej chodzi o tereny w Księżomierzy.

O tym mówi radny Robert Niedziałek:

Złożyliśmy z Funduszu Sołeckiego na monitoring przy Ośrodku Zdrowia w Księżomierzy. Sam mam monitoring w swoim domu i bardzo dużo osób ma. Zostałem zmuszony do tego, żeby takowy monitoring tak po prostu zamontować i oczywiście skończyły się moje problemy. No taki świat chyba teraz jest, że musimy po prostu się monitorować i to przynosi skutek i efekt.

Zacznie się kwiecień będą coraz to cieplejsze dni. Zgłaszałem już ten temat, że odbywają się pewne schadzki na schodach przedszkola do 1-2 w nocy. Przykro to mówić, ale taka jest sytuacja i będziemy chyba zmuszeni jednak żeby ten monitoring zamontować przy przedszkolu w Księżomierzy i myślę, że przy szkole też trzeba by było, bo to jednak trzeba chronić nasze mienie gminne. Oczywiście trzeba edukować, ale myślę, że te miejsca życia społecznego są bardzo ważne.

Kamery mają służyć poprawie bezpieczeństwa. Na razie nie wiemy kiedy dokładnie i czy w ogóle pojawią się w wymienionych miejscach.