Kraśnik

i

Autor: Miasto Kraśnik/krasnik.eu

Inwestycje

W trakcie kampanii były pomysły na inwestycje. Co z ich realizacją?

2024-05-22 22:43

Rewitalizacja terenu przy Zalewie Kraśnickim, budowa Centrum Robotyki, centrum logistycznego czy Light Parku to inwestycje, o których głośno było na finiszu kampanii samorządowej. Projekty tych zadań były przygotowane jeszcze przez ekipę poprzedniego burmistrza, ale nowy tych pomysłów nie skreśla i być może będą one realizowane.

Na początek jednak kończone będą te inwestycje, które już trwają. Potem będzie planowanie kolejnych. Te też zależą od tego czy uda się pozyskać zewnętrzne środki.

Więcej mówi burmistrz Krzysztof Staruch:

Zrobię wszystko, aby mieszkańcy byli zadowoleni. Oczywiście myślę również o Zalewie, myślę o Centrum Robotycznym, myślę o terenach inwestycyjnych, o centrum logistycznym dużej firmy. To co obiecałem mieszkańcom, będę chciał punkt po punkcie zrealizować. Opieka medyczna, jeżeli chodzi o dzielnicę fabryczną, rewitalizacja rynku, ożywienie szkół, bibliotek, Centrum Kultury i Promocji, doinwestowanie. To wszystko staje przed nami i to jest wyzwanie również dla mnie, dla moich pracowników, dla urzędu. Czas po prostu nas mobilizuje do tego, aby go nie tracić.

Krzysztof Ibisz znowu będzie tatą! Jego żona opublikowała zdjęcie

Przypomnijmy, że wiele inwestycji może być zrealizowanych dzięki Funduszom Szwajcarskim. Kraśnik rywalizuje o te środki z ponad setką innych średnich miast z Polski.