Urzędów w lecie

i

Autor: Artur Mazurek

Inwestycje

W Urzędowie przybywa nowych mieszkań. Gmina chce zbudować utwardzone drogi do posesji

2024-02-14 9:48

W Kraśniku brakuje miejsc na nowe inwestycje mieszkaniowe, a to sprawia, że część mieszkańców decyduje się osiedlić w pobliskich miejscowościach. Korzysta na tym między innymi Urzędów. Na trasie łączącej obie te miejscowości pojawia się coraz więcej nowych mieszkań.

Burmistrz Paweł Dąbrowski zapowiada modernizację dróg w ich pobliżu tak aby nowi mieszkańcy mogli korzystać z utwardzonej nawierzchni:

Jak się jedzie z Urzędowa do Kraśnika to wszystkie drogi po lewej stronie, gdzie są tereny pod budownictwo mieszkaniowe. Do końca marca ma być gotowy projekt. Chodzi o ulice: Ogrodową, Leśną, Malinową i Wiśniową. Wszystkie te drogi będą bitumiczną masą, pokryte, utwardzone. Będzie to dojazd do naszych terenów mieszkaniowych. To jest bardzo ważna inwestycja.

Nowa droga ma powstać także do specjalnej strefy dla inwestorów:

I po drugiej stronie jeszcze robimy ulicę Słoneczną. To jest też bardzo ważny temat, bo tam na końcu tej drogi mamy tereny nasze inwestycyjne, przemysłowe i też chcielibyśmy doprowadzić tę drogę, żeby ewentualny inwestor miał już jakieś podstawy.

Ta dziewczyna ma głos jak sanah! Opadła nam szczęka, gdy ją usłyszeliśmy

Burmistrz Paweł Dąbrowski uważa, że Kraśnik i Urzędów są skazane na ścisłą współpracę ze względu na odległość jak dzieli te miasta. Te tereny mogą być w przyszłości traktowane jako jedna wspólna aglomeracja.