Za krokiem krok

i

Autor: Środowiskowy Dom Samopomocy w Kraśniku

Pomoc Społeczna

Zakończył się program "Za krokiem rok". Powiat kraśnicki realizował go przez 2 lata

2023-12-10 19:47

Ponad milion złotych powiat przeznaczył na pomoc osobom potrzebującym wsparcia. To w ramach programu "Za krokiem krok", który był realizowany od marca 2021 roku do końca listopada tego roku.

Pieniądze pozyskane z funduszy europejskich pozwoliły powiatowi na poprawę dostępu mieszkańców do wysokiej jakości usług społecznych. Projekt przewidział utworzenie i prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy.

Dzięki jego powołaniu powstało 55 miejsc dla ludzi potrzebujących wsparcia. Podopieczni mogli w odnowionych pomieszczeniach korzystać z nowoczesnego sprzętu, wyposażenia i materiałów terapeutycznych.

O szczegółach mówi Ilona Niezgoda, Zastępca Kierownika Wydziału Inwestycji w Starostwie Powiatowym:

Realizowano projekt w Środowiskowym Domu Samopomocy i Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, w ramach którego realizowano warsztaty tematyczne dzienne usługi opiekuńcze, wycieczki edukacyjne, zajęcia hipoterapii, a także wyposażono i wyremontowano niektóre pomieszczenia tej placówki.

Tomasz H. katował matkę od lat. W końcu zakatował ją na śmierć.

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w tym czasie mogli korzystać z wielu warsztatów, zajęć czy wycieczek edukacyjnych.