Spacer po Kraśniku Fabrycznym

i

Autor: Artur Mazurek

Galeria

Zieleń, obiekty sportowe i miejsca spotkań czyli spacerkiem po Kraśniku Fabrycznym. Zobacz naszą galerię

2023-07-27 11:25

Mieszkańcy Kraśnika Fabrycznego nie mogą narzekać na brak miejsc do spacerowania. Jedną z najczęściej wybieranych opcji jest otaczający tę dzielnicę las. Wśród drzew można odpocząć, poćwiczyć czy pojeździć na rowerze. Jednak nie tylko lasy zachęcają do spacerowania. W Kraśniku Fabrycznym jest wiele ciekawych miejsc do zobaczenia.

Spacerując ulicami Kraśnika Fabrycznego możemy przede wszystkim zaobserwować kawał historii. Widać to między innymi na wielu starych budynkach. Jednym z najważniejszych obiektów w tej dzielnicy jest także fabryka. Jeśli jest to możliwe, warto poznać jej historię i rolę, jaką odegrała w rozwoju miasta.

Jednocześnie widać także jak ta dzielnica dynamicznie się rozwija. W ostatnim czasie remontowane są drogi czy powstają nowe inwestycje takie jak lokal słynnej amerykańskiej restauracji.

Strażacy z Przemyśla uratowali bocianie pisklę, którego mama zginęła

Spacerując po Kraśniku Fabrycznym jesteśmy otoczeni zielenią. Przy ulicach nasadzone są liczne drzewa, krzewy czy kwiaty. Poza tym możemy odpocząć w malowniczych parkach: Parku Leśnym, Parku Tysiąclecia, Parku Paderewskiego. Mieszkańcy spędzają wolny czas także na placach zabaw, basenie, skateparku czy innych obiektach MOSiR.

Jeżeli dalej zastanawiacie się gdzie wybrać się na spacer, to zajrzyjcie do naszej galerii z Kraśnika Fabrycznego. Tu z pewnością jest co zobaczyć: