bezdomny

i

Autor: pixabay.com

Zima to okres szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych

2021-01-11 21:00

Panujące w Kraśniku niskie temperatury mogą zagrażać naszemu zdrowiu, a nawet życiu. Szczególnie narażone na mróz są osoby bezdomne.

Cezary Pazura zachęca do szczepień

Wiele z nich chowa się przed zimnem w pustostanach, na klatkach schodowych czy w piwnicach. Widząc je, powinniśmy powiadomić policję, straż miejską lub Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Więcej na ten temat mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku młodszy aspirant Paweł Cieliczko:

Kiedy napotkamy taką sytuację, informujmy o tym. Na pewno zostaną skierowani tam funkcjonariusze, którzy będą starali się pomóc, a przynajmniej zweryfikują, co tam się dzieje i czy ta pomoc jest potrzebna. Każdy, kto zdecyduje się na pomoc, może na nią liczyć, a funkcjonariusze kraśnickiej komendy na pewno zaproponują ośrodek, w którym można znaleźć ciepłe schronienie, posiłek i nocleg.

Policjanci, strażnicy miejscy oraz pracownicy MOPS regularnie patrolują znane im miejsca przebywania osób bezdomnych. Ze względu na to, że często zmieniają oni jednak miejsce pobytu, zgłoszenia od kraśniczan są niezwykle ważne.

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciw SARS-CoV-2?