Sesja Rady Miasta Kraśnik

i

Autor: Miasto Kraśnik

Budżet Obywatelski

Zmiana w przyszłorocznym Budżecie Obywatelskim. Chodzi o zarzuty skierowane przez mieszkańców

2023-05-29 21:41

Będzie zmiana w Budżecie Obywatelskim na przyszły rok. Dotyczy to zaledwie jednego punktu w regulaminie. Chodzi o to, że podmiot na rzecz, którego składany jest projekt musi mieć swoją siedzibę w dzielnicy, której projekt dotyczy.

To pokłosie kontrowersyjnego projektu złożonego przez Miejską OSP w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. Mimo, tego że projekt był złożony zgodnie z obowiązującym regulaminem to poszkodowani czuli się niektórzy mieszkańcy ulicy Zielonej. Zarzucali oni strażakom, że złożyli projekt nie w tej dzielnicy co powinni.

Sprawą zajęła się Komisja Rewizyjna, która wnioskowała o zmianę w regulaminie Budżetu Obywatelskiego, przez co w przyszłości mają się nie powtórzyć podobne sytuacje.

O szczegółach mówi przewodnicząca komisji Anna Jaszowska:

Ten wniosek był skutkiem wystąpienia tutaj mieszkańców odnośnie ulicy Zielonej wtedy, kiedy na sesji mieliśmy zarzuty, że źle to było przeprowadzone w tamtej dzielnicy. Ja wtedy zadeklarowałam, że jako Komisja Rewizyjna zajmiemy się tym, zaprosiliśmy panią, która była wnioskodawcą. Wtedy było to zgodne z naszymi przepisami i regulaminami. Niemniej jednak wspólnie doszliśmy do wniosku, że należałoby zmienić ten regulamin, a więc go udoskonalić, żeby nie było więcej takich zarzutów.

Zmiana została przyjęta przez kraśnickich radnych. Poza tym regulamin Budżetu Obywatelskiego pozostaje bez zmian i będzie się odbywał w taki sam sposób jak dotychczas.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE