policja kogut aradiowóz

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

21-letni pirat drogowy zatrzymany na gorącym uczynku

2022-09-09 8:16

Pod wpływem alkoholu łamał przepisy drogowe. Stracił prawo jazdy i otrzymał 30 punktów karnych na raz. Kraśnicka policja zatrzymała 21-letniego pirata drogowego.

Młody kierowca kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się na terenie gminy Urzędów. Jego jazdę dostrzegli policjanci w nieoznakowanym radiowozie z wideo rejestratorem.

O szczegółach mówi młodszy aspirant Paweł Cieliczko z kraśnickiej policji:

Policjanci z ruchu drogowego Kraśnickiej Komendy, kiedy patrolowali miejscowości na terenie gminy Urzędów. W pewnym momencie zauważyli poruszające się z dużą prędkością Audi ruszyli za pojazdem, który za nic miał przepisy ruchu drogowego, wyprzedzał na skrzyżowaniu, przejściu dla pieszych, podwójnej linii ciągłej. Policyjny wideorejestrator wskazał, że 21-latek przekroczył prędkość o 97 km/h. Kiedy funkcjonariusze zakończyli brawurową jazdę mężczyzny podczas badania alkomatem, okazało się, że kierował w stanie po użyciu alkoholu z wynikiem niemal 0.3 promila.

21-latek nie złożył wyjaśnień i czeka na rozprawę w sądzie.

Policjanci po raz kolejny apelują o przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Od 17 września piratom drogowym grożą jeszcze większe kary.

21-letni pirat drogowy w gminie Urzędów