telefon oszust haker

i

Autor: Free-Photos - Pixabay Uwaga na oszustów

24-latek uwierzył oszustom i stracił 60 tysięcy złotych

2022-11-24 8:52

Wziął kredyt na 90 tysięcy złotych, ponad połowę przelał oszustom, a po telefonie do banku zorientował się, że ktoś wykorzystał jego naiwność. 24-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego stracił 60 tysięcy złotych. Do mężczyzny zadzwonili oszuści podający się za pracowników banku.

Najpierw podający się za pracownika zasugerował, że ktoś chciał zmienić numer telefonu przypisany do jego konta, następnie pod pretekstem sprawdzenia bezpieczeństwa konta, polecił 24 latkowi zaciągnięcie pożyczki w kwocie 90 tysięcy złotych i jej spłatę.

Mężczyzna wziął pożyczkę i przelał oszustom 60 tysięcy złotych na dwa różne konta w kilku transzach. W między czasie z 24 latkiem skontaktował się telefonicznie mężczyzna podający się za policjanta wydziału cyberbezpieczeństwa zapewniając, że transakcje są nadzorowane, to jeszcze bardziej uśpiło jego czujność.

- relacjonuje nam młodszy aspirant Paweł Cieliczko z kraśnickiej policji:

Kiedy 24 latek zadzwonił ostatecznie na prawdziwą infolinię banku, tam dowiedział się, że został oszukany. Złożył zawiadomienie w kraśnickiej komendzie, trwają czynności mające na celu ustalenie sprawców tego procederu.

Widząc kolejne przypadki oszustw w naszym regionie, kraśnicka policja apeluje o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Jak widać nie tylko osoby starsze są narażone na utratę pieniędzy.