Zatrzymany 28-latek

i

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku

Policyjne

Awanturował się na osiedlu, a potem wyzywał i opluł policjantów. Mundurowi musieli mu założyć kask

2024-05-08 23:30

Zakończenie długiego weekendu zawsze wiąże się z nieprzyjemnymi emocjami. Jednak 28-latek wziął to za bardzo do siebie. Najpierw awanturował się na jednym z kraśnickich osiedli, a później uciekał przed policją. Teraz będzie miał spore kłopoty.

Do zdarzenia doszło pod koniec majowego weekendu. Wtedy policjanci otrzymali zgłoszenie o agresywnej grupie osób na jednym z kraśnickich osiedli. Na widok radiowozu jeden z mężczyzn zaczął uciekać. Funkcjonariusze pobiegli za nim i po kilkuset metrach pościgu dogonili go. Jednak w trakcie czynności uciekinier był bardzo agresywny i pobudzony. Konieczne było użycie środków przymusu bezpośredniego.

O szczegółach mówi aspirant Paweł Cieliczko z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku:

Mężczyzna atakował policjantów, wyzywał i opluwał stawiając czynny opór, wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Konieczne było założenie mu na głowę kasku zabezpieczającego. W toku dalszych czynności, okazało się, że 28-latek przyjechał na imprezę rodzinną i doszło do sprzeczki.

Po sprawdzeniu w systemach policjanci poznali prawdopodobny powód ucieczki. Za 28-latkiem sąd wydał list gończy gdyż miał do odsiadki 3 miesiące tymczasowego aresztu za kradzieże. Został zatrzymany, usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy i naruszenia ich nietykalności cielesnej.

Pożar wieżowca w centrum Warszawy. Blisko 1000 osób ewakuowanych! Przerażająca relacja świadków

Grozi mu kolejna kara pozbawienia wolności do 3 lat. 28-latek został tymczasowy aresztowany na 3 miesiące.