Spotkanie z PKP

i

Autor: STOP Nic o nas bez nas

Linia kolejowa do Kraśnika Fabrycznego

Co z budową linii kolejowej do Kraśnika? Za nami kolejne spotkanie z przedstawicielami PKP

2024-01-22 22:59

Budowa linii kolejowej do Kraśnika to cały czas gorący temat w mieście. W piątek odbyło się spotkanie mieszkańców i władz samorządowych z przedstawicielami PKP. W trakcie dyskusji przedstawiono wszelkie uwagi, które powinny być naniesione na projekt.

Przedstawiono także nowe powody do całkowitego przeprojektowania rejonu Stacji Kraśnik Fabryczny. Wynika to z obecności mogił ofiar Holocaustu na tym terenie i ochrony ujęć wody.

Co najważniejsze to nowa linia ma nie ingerować w budownictwo mieszkalne.

O kulisach spotkania z PKP mówi Arkadiusz Galek ze Stowarzyszenia „Stop! Nic o Nas Bez Nas”

Na piątkowym spotkaniu odnośnie projektowania kolei w obrębie miasta mieszkańcy wraz z burmistrzem przekazali przedstawicielom PKP PLK, że dla rozwoju Kraśnika optymalną trasą jest wariant zielony z ewentualnym przyszłości przystankiem Piaski. Natomiast mieszkańcy gminy wraz z wójtem wskazali na zbędność realizacji połączenia z istniejącą stacją Kraśnik. Najważniejszą informacją jest to, że proponowana linia nie ingeruje w budynki mieszkalne.

Pasażerowie lecący do Londynu utknęli na rzeszowskim lotnisku

Zanim rozpoczną się jakiekolwiek prace to z pewnością odbędą się jeszcze kolejne konsultacje społeczne. Będziemy Was o nich na bieżąco informować.