Kraśnik

i

Autor: Urząd Miasta w Kraśniku

Podsumowanie roku

Drogi i sieć kanalizacyjna zdominowały inwestycyjnie ubiegły rok w Gminie Kraśnik. Co w planie na 2024?

2024-01-22 22:32

Kilkanaście kilometrów nowej sieci kanalizacyjnej i przebudowa ważnej drogi - tak w skrócie można podsumować inwestycje w Gminie Kraśnik w ubiegłym roku. Działo się jednak dużo więcej.

Urzędnicy między innymi intensywnie pracowali nad pozyskaniem dodatkowych środków na budowę świetlicy w Lasach, jednak prace ruszą dopiero w tym roku.

Kilku zadań nie udało się zrealizować zgodnie z planem, ale zostały one przeniesione na ten rok.

A co udało się zrobić w 2023 roku?

O szczegółach mówi Mirosław Chapski, wójt gminy Kraśnik:

W ubiegłym roku robiliśmy sporo zadań, ale największe były to kompleksowa przebudowa drogi w Słodkowie Trzecim i budowa kanalizacji sanitarnej. Około 11 km kanalizacji sanitarnej Słodkowie Drugim i w Słodkowie Trzecim zostało wykonane w ubiegłym roku. Także jest to też znaczny wysiłek finansowy.

W budżecie na ten rok także zaplanowano sporo inwestycji:

Idziemy ze znacznymi kwotami, nakładami sił na remont i poprawy stanu technicznego dróg. Planujemy drogi gminne, też parę odcinków wykonać. Natomiast też współpracujemy ze Starostwem Powiatowym, dla którego zabezpieczyliśmy ponad 1 180 000 zł na 3 zadania, czyli budowa chodnika w Dąbrowie-Bór, budowa nawierzchni asfaltowej odcinka drogi w Podlesiu i przebudowa ulicy Akacjowej w Stróży Kolonii.

Kacper Kamiński o swoim ojcu Mariuszu Kamińskim