Elektryczny autobus

i

Autor: MPK Kraśnik

Komunikacja publiczna

Elektryczne autobusy przywitają wiosnę w Kraśniku. Fabrycznie nowe pojazdy zadebiutują już w tym miesiącu

2024-03-09 11:42

Marzec to nie tylko początek wiosny. W Kraśniku to także początek nowej ery komunikacji miejskiej. Najprawdopodobniej 21 marca zadebiutują tu pierwsze elektryczne autobusy. Data może jednak ulec zmianie, a wszystko zależy od tego czy uda się dopiąć wszelkie formalności.

W tym tygodniu zakończyła się instalacja stacji ładowania, a MPK szacuje, że przy tej mocy czas ładowania jednego autobusu na 1 pistolet wyniesie ok 4 godziny od zjazdu pojazdu na zajezdnię do osiągnięcia poziomu 100%.

Elektryczne autobusy oznaczają zupełnie inny komfort podróży mówi burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk:

Poprawiamy komfort podróżowania mieszkańców naszego miasta i jednocześnie dbamy o środowisko naturalne. Pierwsze autobusy elektryczne są to autobusy bardziej komfortowe niż te, które obecnie są na wyposażeniu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Na pewno mieszkańcy, którzy będą nimi podróżować, poczują różnicę. To są autobusy zdecydowanie cichsze, to są autobusy, w których zdecydowanie lepiej się podróżuje do szkoły, do pracy, do domu. Myślę, że to jest przyszłość komunikacji miejskiej.

Policja rozbiła gang zajmujący się wyłudzaniem pieniędzy. Oszuści podawali się za amerykańskich żołnierzy

Koszt 4 nowych autobusów, całej infrastruktury i przeszkolenie pracowników to kwota ponad 9 milionów złotych. Wkład własny z budżetu Miasta Kraśnik na ten projekt wyniósł 1 850 000 zł pozostała kwota to dotacja z NFOŚiGW.