Parkrun Kraśnik

i

Autor: Parkrun Kraśnik

Sport

Jak sobota to Parkrun. Kraśniczanie co tydzień pokonują 5 kilometrów w parku

2024-05-01 22:39

Co tydzień pokonują 5 kilometrów w kraśnickim parku. Nie ważne czy spacerem, truchtem czy biegiem. Ważne, żeby promować aktywność fizyczną i integrację mieszkańców. Taki właśnie jest Parkrun, który jest organizowany w każdą sobotę o godzinie 9 w Parku im. Św. Jana Pawła II.

Co trzeba zrobić żeby wziąć udział? To proste. Wystarczy zarejestrować się na stronie Parkrun, wydrukować kod uczestnika i przyjść do Parku w sobotni poranek.

Do udziału zachęca jedna Agnieszka Filipkowska-Kalinowska z Parkrun Kraśnik:

Celem naszej inicjatywy jest promocja aktywności fizycznej w formie, która jest dogodna dla uczestników oraz znoszenie barier w dostępie do sportu powszechnego. Dodatkowo, nasze spotkania mają na celu integrację lokalnych społeczności oraz zaangażowanie społeczne mieszkańców.

Udział w parkrun jest niezwykle łatwy: wystarczy dokonać jednorazowej, bezpłatnej rejestracji w ramach parkrun, wydrukować kod uczestnika i pojawić się na starcie w sobotę rano. Nadany kod umożliwia udział we wszystkich lokalizacjach parkrun w Polsce i na świecie.Nasze wydarzenia organizowane są przez samych uczestników, którzy dbają o ich przebieg oraz bezpieczeństwo uczestników jako wolontariusze. Dołącz do nich i wesprzyj organizację kolejnych edycji parkrun.

Iga Świątek gra z Madison Keys w półfinale turnieju WTA w Madrycie

Do tej pory w kraśnickim Parkrunie wzięło udział 309 osób. Przed nami już 167 edycja. Najbliższa okazja do wspólnej aktywności już w tę sobotę.