Urzędów w lecie

i

Autor: Artur Mazurek

Inwestycje

Kolejny udany rok dla Urzędowa. Były dotacje, inwestycje i stopniowe oddłużanie gminy

2024-02-05 23:55

Budowa dróg i chodników, termomodernizacja remiz strażackich czy projekty na kolejne inwestycje. W Gminie Urzędów działo się sporo i był to kolejny rekordowy rok dla samorządu. Dzięki pracy urzędników z roku na rok udaje się powoli oddłużać gminę.

W ubiegłym roku nie brakowało też wielu mniejszych zadań, a co się konkretnie działo?

O tym mówi burmistrz Urzędowa Paweł Dąbrowski:

Miniony rok był bardzo pracowitym rokiem. Inwestycje udało nam się je wszystkie dokończyć. Bardzo dziękuję pracownikom, szczególnie tym z obsługi inwestycji budowlanych, bo oni dużo włożyli wysiłku w to, aby inwestycje były dokończone.

Udało się zakończyć ważną inwestycję w samym centrum Urzędowa:

Dokończyliśmy remont uliczek w rynku. To była inwestycja związana z wymianą nawierzchni na kostkową łącznie z budową kanalizacji deszczowej w rynku, żeby odprowadzić tą wodę, bo ona tutaj z góry płynęła szerokim strumieniem podczas deszczów i zalewała na dole. W tej chwili mamy ten problem rozwiązany i uliczki wyglądają bardzo dobrze, całe wybrukowane.

Gmina wyremontowała także trzy remizy:

Remizy w Popkowicach, w zasadzie to jest dom wiejski, bo powiedzieć remiza to jest za mało, bo tam się mieszczą jeszcze inne lokale. Ona popadała w ruinę, nie było wyboru, trzeba było zrobić, dokończyliśmy mamy jeszcze tam jakieś poprawki, ale to już jest za nami. Również drugą remizą, którą poddaliśmy głębokiej modernizacji i remontowi to jest remiza w Leszczynie i trzecia remiza to jest remiza w Wierzbicy.

Cezary Kulesza zapytany o wódkę w PZPN. Mówił o alkomacie

Gmina w planach na ten rok ma dalszy rozwój dróg. Chodzi między innymi o odcinek w Bęczynie czy przy szkole w Moniakach. Powstanie także wiele chodników.