Familijny Rajd Rowerowy

i

Autor: MOSiR Kraśnik

Wydarzenia

Koncerty, popisowa jazda na desce i rajdy rowerowe. Sprawdzamy co dzieje się w ten weekend w Kraśniku i okolicy

2023-08-25 13:57

Upały odeszły, ale lekkie ochłodzenie, które nam towarzyszy w ostatnich dniach nie przeszkadza w organizacji kolejnych imprez. Przed nami sporo koncertów, rajdów rowerowych czy innych wydarzeń tematycznych. Specjalnie dla Was sprawdzamy co się dzieje w Kraśniku i okolicy w ten weekend.

Kraśnik

Kino plenerowe

Jeżeli lubicie oglądać filmy na świeżym powietrzu to wydarzenie w sam raz dla Was! Poczta Polska organizuje 25 sierpnia projekcję w kinie plenerowym nad Zalewem Kraśnickim. W piątek o godzinie 20:00 wyświetlony zostanie film „Kochanie, jestem w ciąży”. Wstęp wolny.

Kraśnickie kino

Jeżeli filmy na dużym ekranie wolicie jednak oglądać w sali kinowej to wybierzcie się do Centrum Kultury i Promocji. W ten weekend w kraśnickim kinie możecie obejrzeć aż 2 różne projekcje. Każda z nich jest przeznaczona dla innej grupy wiekowej. Najmłodsi mają do wyboru Lassie. Nowe Przygody (bez ograniczeń wiekowych). Z kolei nieco starsi mogą obejrzeć film pt. Demeter. Przebudzenie zła (od 15 lat).

Szczegółowy repertuar na stronie kina.

Plener Skate Jam

Miłośnicy jazdy na deskorolce spotkają się na skate parku na MOSiRze. Dla tych, którzy nie jeżdżą też będą atrakcje! Będzie świetna muzyka i strefa low cars oraz oferty sklepów z odzieżą. Zawody deskorolkowe wystartują o godzinie 12:00. Wstęp jest bezpłatny.

Young Fest

Jeżeli macie ochotę na koncerty na żywo to wpadajcie na Young Fest. To impreza na zakończenie wakacji organizowana z myślą o młodzieży. Na scenie letniej CKiP wystąpią: 034, Basty, Żółty, DJ RazDwa, Krzysztof Śniadecki oraz Plan Be. Początek koncertów o godz. 18:00. Będzie także strefa food trucków. Wstęp wolny.

Rolkoteka

Niedzielne popołudnie klasycznie możemy spędzić na MOSiRze w ramach Rolkoteki. Co tydzień odbywają się tu zajęcia dla początkujących i tych nieco bardziej doświadczonych. odbyły się wczoraj o godzinie 17:00.

Zajęcia są darmowe, a zapisać można się na miejscu u instruktora.

Rolkoteka została podzielona na dwie grupy. O godzinie 16:00 spotykają się osoby stawiające pierwsze kroki na rolkach, a godzinę później osoby potrafiące samodzielnie jeździć.

Cykl Turniejów Tenisa Ziemnego Dla Amatorów

Jeżeli lubicie grać w tenisa albo po prostu chcecie sprawdzić swoje umiejętności w rywalizacji z innymi to mamy propozycję specjalnie dla Was! 

sobotę 26 sierpnia odbędzie się kolejny amatorski turniej organizowany w ramach Cyklu Turniejów. Informacje oraz zapisy w biurze MOSiR pod numerem 81 825 15 78 wew. 23.

Familijny Rajd Rowerowy

Jak co roku w Kraśniku możecie wziąć udział w Familijnym Rajdzie Rowerowym. Tym razem odbywa się on pod hasłem „Tour de Lubelskie”. Rowerzyści, którzy chcą w nim wziąć udział, będą mogli zapisać się przed samym startem. Wyprawa odbędzie się 27 sierpnia. Start o godzinie 10:30. Impreza co roku cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, szczególnie rodzin z dziećmi. Trasa rajdu jest łatwa technicznie i będzie miała około 18 km. Start i meta na placu za CKiP. Wśród uczestników rozlosowane zostaną nagrody - hulajnogi elektryczne i gadżety sportowe. Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Koncert „Pieśni Miłości i Pokoju”

W Kraśniku ten weekend potrwa dzień dłużej. Już w poniedziałek ponownie będziecie mogli wysłuchać koncertu na żywo. Tym razem będzie to niecodzienny koncert legend polskiego reggae, którzy zaprezentują projekt muzyczny odwołujący się do muzycznych doświadczeń sprzed 40 lat. W tę podróż zabiorą nas Symcha Keller, Darek Malejonek, Jarek Kowalczyk, Jerzy Słomiński czy Maleo Reggae Rockers, którzy zapewnią oprawę muzyczną artystom. 

Koncert „Pieśni Miłości i Pokoju” odbędzie się na scenie letniej Centrum Kultury i Promocji w poniedziałek 28 sierpnia o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

Patryk Kun o traconych przez Legię golach

Zakrzówek

Mieszkańcy Zakrzówka i okolic będą mogli wziąć udział w kolejnym rajdzie rowerowym. Ten wspólnie z Gminą Zakrzówek oraz Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Zakrzówku organizuje Wschód Lubelskich Serc. Rodzinny Rajd Rowerowy "Pożegnanie Wakacji " wystartuje już 27 sierpnia ze Stróży Kolonii i zakończy się na stadionie w Zakrzówku. Jak zawsze na uczestników będą czekać pakiety startowe z koszulkami, loteria rowerowa, medale, gadżety rowerowe, poczęstunek, wiele atrakcji i program artystyczny.

Gościeradów

W Gościeradowie w ten weekend odbędzie się jedno z ostatnich w powiecie święto plonów. Szczegóły na plakacie.

Dożynki w Gościeradowie

i

Autor: Urząd Gminy w Gościeradowie

Dzierzkowice

Symboliczne dożynki zaplanowano także w Dzierzkowicach. Ze względu na trudną sytuację rolników i plantatorów w tym roku w gminie Dzierzkowice plenerowego festynu z okazji dożynek nie będzie, ale mieszkańcy podziękują za zbiory w niedzielę 27 sierpnia.

Dożynki Dzierzkowice

i

Autor: Gmina Dzierzkowice

Urzędów

Ten weekend przebiega pod znakiem rajdów rowerowych. Kolejny zaplanowany jest w Gminie Urzędów. 

Już w najbliższą niedzielę 27 sierpnia miłośnicy jazdy na rowerze mogą wziąć udział w XVI edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego.

Ten będzie odbywał się pod hasłem: „Wakacje – bezpiecznie, zdrowo i beznałogowo”. Podczas wydarzenia będzie promowany bezpieczny, jak również zdrowy, wolny od nałogów tryb aktywnego życia. Cykliści tym razem pojadą do kraśnickich wiatraków.