STATYSTYKA

Lubelskie: To najsłabiej zaludnione miejscowości w pow. kraśnickim. Sprawdź, gdzie mieszka najmniej osób!

2023-09-15 17:03

Czy wiecie, ile osób mieszka na terenie powiatu kraśnickiego? A może zastanawialiście się kiedyś, które miejscowości w tej części woj. lubelskiego mają najmniejszą liczbę mieszkańców? Znamy odpowiedź na to pytanie! Jeśli chcecie ją poznać, to zerknijcie do naszej galerii!

Dane statystyczne pozwalają na poznanie otaczającego nas świata pod różnym kątem. Jednym z ciekawszych zagadnień jest to, ile osób zamieszkuje poszczególne miejscowości w danym regionie. W tym materiale sprawdzamy, jak wygląda ta sytuacja w powiecie kraśnickim. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego liczba mieszkańców tej części Lubelszczyzny opiewa na ponad 93,3 tys. (stan na 31 grudnia 2021 r.). A w których wsiach znajdujących się na obszarze powiatu kraśnickiego mieszka najmniej osób? Na to pytanie również można znaleźć odpowiedź, na przykład podczas analizowania danych z Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 r. Ta lista może być dla was zaskoczeniem!

Opady deszczu w Kraśniku

W tych miejscowościach w powiecie kraśnickim mieszka najmniej osób

Poniżej przedstawiamy wam 13 wsi znajdujących się na terenie powiatu kraśnickiego w woj. lubelskim, które są zamieszkiwane przez mniej niż 100 osób. Przejdźcie do galerii i na kolejnych slajdach sprawdźcie, czy je znacie. A może mieszkacie w którejś z nich? Oto lista najmniej zaludnionych miejscowości w pow. kraśnickim:

Artykuł powstał w oparciu o dane z Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku, które zostały opracowane przez portal polskawliczbach.pl.

Ciekawostki o miejscowościach położonych w woj. lubelskim. Co o nich wiesz?

Pytanie 1 z 10
Miejscowość, która ma najdłuższą nazwę w woj. lubelskim to Przedmieście Szczebrzeszyńskie.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE