Planszówka

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Policyjne

Młoda kobieta oszukana na BLIKa. Chciała sprzedać planszówkę, a straciła kilka tysięcy

2024-03-21 22:07

Chciała zarobić 15 złotych, a straciła kilka tysięcy złotych. 27-latka wystawiła na sprzedaż grę planszową, jednak trafiła na oszustów, którzy wyłudzili od niej 6 tysięcy złotych metodą na BLIKa.

Podczas sprzedaży przedmiotu na jednym z portali internetowych z kobietą skontaktował się rzekomy pracownik tej witryny, który wysłał jej fałszywy link do obioru płatności.

O szczegółach mówi aspirant Paweł Cieliczko z kraśnickiej policji:

Podczas transakcji oszuści skontaktowali się z kobietą jako konsultanci portalu. W związku z awarią płatności za grę namówili ją do potwierdzenia kodów BLIK. W tym czasie wypłacili pieniądze w gdańskim bankomacie. Kobieta zamiast zarobić 15 zł, straciła kilka tysięcy sprawę zgłosiła do nas na komendę. Ustalamy szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Apelujemy przy okazji o ostrożność przy tego typu transakcjach nie dajmy się nabrać. Nie dajmy się oszukać bądźmy bezpieczni przy zakupach w Internecie.

Prezydent Andrzej Duda spotkał się ze skoczkami w Planicy | Planica 2024

Oszuści nie śpią i cały czas próbują wyłudzić pieniądze na wszelkie możliwe sposoby. Jak pokazuje ten przykład ich ofiarami padają nie tylko starsze osoby, ale także te młodsze.