Spotkania odbywają się w placówkach na terenie całego powiatu kraśnickiego w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”.
Więcej mówi aspirant Marzena Sałata z kraśnickiej policji:
Policjanci odwiedzają dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodzież, rozmawiając z nimi o zasadach bezpiecznego spędzania wakacji. Podczas spotkań mundurowi przypominają o zagrożeniach, jakie mogą wystąpić podczas wypoczynku nad wodą, w górach, na drogach czy w miejscu zamieszkania. Uczestnicy dowiadują się również jak unikać ryzykownych zachowań, bezpiecznie korzystać z internetu oraz właściwie reagować w sytuacjach zagrożenia.
Mundurowi podkreślają, że celem takich wizyt jest budowanie dobrych nawyków i zwiększanie świadomości dzieci, by wakacje były nie tylko radosne, ale przede wszystkim bezpieczne.