Policjanci dbają o bezpieczeństwo dzieci w wakacje. Ruszyła akcja mundurowych

Kraśniccy policjanci ruszyli z wakacyjną akcją edukacyjną dla najmłodszych mieszkańców powiatu. W tym tygodniu funkcjonariusze odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 2 w Kraśniku czy placówkę w Annopolu gdzie rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas nadchodzących wakacji.

Spotkania odbywają się w placówkach na terenie całego powiatu kraśnickiego w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”.

Więcej mówi aspirant Marzena Sałata z kraśnickiej policji:

Lublin: To już półmetek budowy S19 na odcinku Lublin-Lubartów

Policjanci odwiedzają dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodzież, rozmawiając z nimi o zasadach bezpiecznego spędzania wakacji. Podczas spotkań mundurowi przypominają o zagrożeniach, jakie mogą wystąpić podczas wypoczynku nad wodą, w górach, na drogach czy w miejscu zamieszkania. Uczestnicy dowiadują się również jak unikać ryzykownych zachowań, bezpiecznie korzystać z internetu oraz właściwie reagować w sytuacjach zagrożenia.

Mundurowi podkreślają, że celem takich wizyt jest budowanie dobrych nawyków i zwiększanie świadomości dzieci, by wakacje były nie tylko radosne, ale przede wszystkim bezpieczne.