Świąteczna Zbiórka Żywności

i

Autor: Karina Wenarska/Centrum Wolontariatu w Kraśniku

Rusza kolejna Świąteczna Zbiórka Żywności dla potrzebujących

2022-11-24 8:58

Już w ten weekend przed kraśnickimi sklepami spotkamy wolontariuszy. To w ramach Świątecznej Zbiórki Żywności. Podczas robienia zakupów, będziemy mogli pomóc osobom najbardziej potrzebującym.

Wystarczy, że do swojej listy zakupów dopiszemy jeden produkt spożywczy z długim terminem ważności.

O szczegółach akcji mówi Agnieszka Mordzińska, z Centrum Wolontariatu w Kraśniku:

Zebrane produkty żywnościowe zostaną przekazane osobom starszym, samotnie mieszkającym o niskim statusie materialnym oraz zostaną przekazane do jadłodzielni. Świąteczna zbiórka żywności ma na celu zebranie jak największej ilości produktów spożywczych z długimi terminami ważności spożycia, które posłużą do przygotowania posiłków potrzebującym. Zwracamy się z ogromną prośbą do wszystkich osób kupujących w tych dniach na terenie tych placówek, gdzie będą działać nasi wolontariusze, żeby pamiętać przy zakupach o innych o dodatkowym produkcie i przekazać je na rzecz innych. Ta każda paczka makaronu czy mąki posłuży do przygotowania posiłku dla najbardziej potrzebujących. Dzieci zawsze ucieszą się z czekolady czy z czegoś słodkiego, więc i takie produkty można przekazać do naszego koszyczka. Wszystkie produkty, które będą zbierane, chcielibyśmy, żeby to były produkty z długim terminem ważności nadające się do spożycia.

Wolontariuszy przed sklepami zobaczymy od jutra do soboty. Zbiórka będzie prowadzona w 7 lokalizacjach: przy Chopina 10, Urzędowskiej 472, Tysiąclecia 9, Niepodległości 16 i 10d, Słowackiego 17 i Lubelskiej 82. W akcję zaangażowanych jest ponad 100 wolontariuszy. Jutro wolontariuszy spotkamy w godzinach 14-18, a w sobotę od 9 do 18.