Muzeum 24. Pułku Ułanów

i

Autor: Urząd Miasta w Kraśniku Tak po modernizacji prezentuje się Muzeum 24. Pułku Ułanów w Kraśniku

Noc Muzeów

Spacer z pochodniami, kino plenerowe i darmowe zwiedzanie. Noc Muzeów w Kraśniku zapowiada się obiecująco

2024-05-16 1:12

Poznają historię Kraśnika od podszewki. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w szeregu wydarzeń, które przygotowało Muzeum 24. Pułku Ułanów we współpracy z Kościuszki 26. To w ramach zbliżającej się Nocy Muzeów.

Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie zwiedzić wystawy, wezmą udział w spacerze z pochodniami i odwiedzą też kraśnickie Zamczysko.

O szczegółach mówi Wiola Welman, kierownik Muzeum Regionalnego w Kraśniku:

18 maja wystawy Muzeum będzie można zwiedzać bezpłatnie w godzinach od 14.00 do 22.00. Tego dnia zapraszamy także do Izby Pamięci o Historii Kraśnika znajdującej się w Oddziale Kościuszki 26 już od godziny 9:00. O godzinie 19.30 wyruszymy natomiast na wspólny spacer z historią po Kraśniku z pochodniami, który rozpoczniemy wizytą w Izbie Pamięci na Kościuszki 26, a następnie udamy się na tajemnicze, kraśnickie Zamczysko oraz odwiedzimy kilka ważnych dla kraśnickiej historii miejsc.

Po spacerze około godziny 21.00 zapraszamy wszystkich miłośników historii na kino plenerowe przed budynek Muzeum, gdzie czekać będą na Was wygodne leżaki.

Premier Słowacji Robert Fico postrzelony!

Na ekranie obejrzycie film o walkach 1 Dywizji Pancernej na frontach II Wojny Światowej. Warto wziąć ze sobą ciepły kocyk.