Edukacja

"Stawiamy na samodzielność, kreatywność i umiejętności praktyczne". Szkoła w Olbięcinie po dniu otwartym

2024-04-26 0:06

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jerzego Rudlickiego w Olbięcinie otworzył swoje drzwi dla potencjalnych przyszłych podopiecznych.

Była to niezwykła okazja dla rodziców i dzieci, aby poznać Ośrodek, zobaczyć, jak wygląda nauka w szkole i jakie korzyści niesie dla uczniów.

Więcej o tym mówi Beata Kuśmierczyk, nauczyciel praktycznej nauki zawodu:

25 kwietnia w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Olbięcinie odbyły się dni otwarte, gdzie uczniowie Szkoły Branżowej pierwszego stopnia zaprezentowali się na warsztatach kulinarnych, cukierniczych i ogrodniczych. W naszej szkole stawiamy na umiejętności praktyczne, samodzielność i kreatywność. Pomagamy naszym uczniom odkrywać w sobie pasje, talenty i wzmacniać pewność siebie. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem i upłynęły w miłej atmosferze. Zapraszamy do naszej szkoły.

Droższy ALKOHOL? Polacy są WŚCIEKLI. Żądają tańszej WÓDKI! Ten kto pije, będzie pił! - Komentery

Udało nam się porozmawiać także z mamą, której dziecko uczęszcza do tej placówki:

To jest szkoła z bardzo dobrą kadrą pedagogiczną. Moje dziecko po miesiącu czasu uczęszczania do szkoły odnalazło się w tej szkole, jest zadowolone, szczęśliwe, a ja jako matka jestem spokojna i mam pogodę ducha, że moje dziecko odnalazło w końcu szkołę, ośrodek, którym jest szczęśliwe i bardzo chętnie chce tam uczęszczać.

Gorąco polecam wszystkim rodzicom, nie bójcie się państwo tego, że to nazywa się Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Tu uczęszczają dzieci z małymi niepełnosprawnościami, z niepełnosprawnościami intelektualnymi, które mają kłopoty w uczeniu się w normalnych placówkach oświatowych. Tu jest tak świetna kadra, która umie podejść każdego ucznia, tak go zachęcić do nauki i zorganizować wszystko, że ten uczeń czuje się bardzo zaopiekowany.