Zespół Szkół nr 1 w Kraśniku

i

Autor: FB: Zespół Szkół nr 1 w Kraśniku

Oświata

Szkoły będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Powiat rusza z inwestycjami

2024-03-05 11:31

Starostwo Powiatowe w Kraśniku modernizuje szkoły w naszym regionie. Chodzi o dostosowanie ich do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Między innymi o zniwelowanie barier architektonicznych czy budowę specjalnej windy.

Zmiany te dotyczą między innymi Zespołów Szkół nr 1 i 2 w Kraśniku o czym mówi starosta Paweł Kudrel:

W Zespole Szkół nr 1 chodzi o dobudowę windy osobowej wraz z pomieszczeniami sanitarnymi, natomiast w Zespole Szkół numer 2 o dobudowę windy osobowej. Przygotowywane jest już postępowanie na roboty budowlane. Projekt jest w trakcie przygotowywania do realizacji.

Mieszkańcy zaczęli zwracać uwagę, że podobne rozwiązania przydałyby się w Szkole Specjalnej w Kraśniku. Jak zapewnia starosta środki na ten cel są już zabezpieczone i teraz trzeba tylko czekać na decyzję o dofinasowaniu:

Tutaj planujemy budowę windy osobowej i dostosowanie pomieszczeń sanitarnych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, przebudowa schodów zewnętrznych wraz z budową pochylni dla osób z niepełnosprawnościami i dostosowanie budynku szkoły do zgodności z opracowaną ekspertyzą pożarową. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej na realizację tego zadania prowadzi procedurę oceny tego wniosku. W tym momencie oczekujemy na wyniki.

Dzięki windom uczniowie i rodzice odetchną z ulgą po przemieszczanie się po budynkach szkół będzie dużo łatwiejsze.