Otwarcie 4Cardii w Kraśniku

i

Autor: Artur Mazurek

W Kraśniku ratują ludzkie życia. Swoją działalność rozpoczęła Klinika Kardiologii Inwazyjnej

2023-02-24 17:51

W Kraśniku powstał nowoczesny oddział kardiologii i chirurgii naczyniowej. To w miejscu po dawnej stacji dializ przy ulicy Szpitalnej. Mimo tego, że jest to prywatna inwestycja, to placówka współpracuje z kraśnickim szpitalem i NFZem, a sama 4Cardia jest dostępna dla wszystkich mieszkańców naszego powiatu.

To ważny punkt na mapie nie tylko powiatu ale całego województwa. Klinika Kardiologii Inwazyjnej działa już od początku roku i ma już pierwszych pacjentów.

O szczegółach mówi prezes zarządu 4Cardii, Karol Rej:

Misją 4Cardii jest zapewnienie kompleksowych usług w zakresie diagnostyki i leczenia chorób serca oraz szeroko rozumiana profilaktyka dla wszystkich mieszkańców naszego regionu. Dostęp do nowoczesnej diagnostyki i leczenia i profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego. Na co dzień przeprowadzamy zabiegi bezpośrednio ratujące życie. Stajemy przed Państwem i możemy powiedzieć że Kraśnik, że mieszkańcy powiatu kraśnickiego są bezpieczniejsi.

Nowo otwarta placówka została poświęcona przez biskupa Mieczysław Cisło. W otwarciu wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich, a także medycy z lubelskich i kraśnickich szpitali. Dla marszałka Jarosława Stawiarskiego ta inwestycja ma także znaczenie sentymentalne:

Ja się w pobliskim szpitalu urodziłem i mieszkałem ok. 150 metrów stąd. Dla mnie Kraśnik, a szczególnie Kraśnik Fabryczny to jest coś więcej niż dla wielu z Państwa. To jest więc sentyment, ale i pokazanie, że Kraśnik może więcej, że wchodzi na wyższy stopień czego elementem jest 4Cardia bo tu jest inne leczenie. 

4Cardia ma podpisaną wieloletnią umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu pacjenci mogą z niej korzystać bezpłatnie. O szczegółach mówił Paweł Piróg, dyrektor Lubelskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia:

Świadczenia tu udzielane poprawią dostęp do usług wysokospecjalistycznych. Dostęp do inwazyjnych procedur kardiologicznych poprawi jakość leczenia i rekonwalescencji pacjentów. Niezbędnie szybki dostęp do lekarza i sprzętu wpłynie na to, by pacjenci szybko wracali do zdrowia.

Zabiegi i operacje są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Placówka dysponuje najnowszym sprzętem do ratowania życia. Znajdziemy tu Oddział Kardiologiczny, Oddział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego i Trakt Operacyjny z hybrydową salą zabiegową, która umożliwia przeprowadzenie inwazyjnych zabiegów wewnątrznaczyniowych.